+90 555 994 13 91

Sosyal Medyada Biz}

Basında Biz

FESPA Eurasia 2015: Yenilik, Bitmeyen Bir Yolculuktur

FESPA Eurasia 2015 fuarında firmanın yeni logosunu ve temsil ettikleri markaları tanıtmayı amaçladıklarını söyleyen Polin Yapı Genel Müdürü Raşit İnmez, piyasada çok eski bir firma olduklarını vurguladı. Yurtdışından ithal ettikleri markaların Polin Yapı ile özdeşleşmesini istediklerini belirten İnmez, fuarda levha ve folyo olmak üzere 2 ana başlık altında 9 ürün grubuna yer vereceklerini açıkladı; “Brett Martin, Foamalite, Sign-Ex, Sumipex, Ongropack ve 3A Composites levha çözümlerimizin yanı sıra Sign-Ex folyo çeşitlerimizi ziyaretçilere sunacağız.”

polin_logo_YENİTürk reklam sektörü için geniş bir stokla çalıştıklarını dile getiren Raşit İnmez; “Yurtiçi pazarında tabelacılar, dijital baskıcılar, makine üretimi yapan firmalar, stand üreticileri, AVM’ler, mağaza vitrin tasarımcıları/ üreticileri, bina yüzey kaplamacıları ve araç kaplamacılar gibi geniş bir alana sesleniyoruz. Polin Yapı olarak kaliteli ürünleri doğru fiyatla doğru müşteriye sunmayı hedefliyoruz. Bu nedenle logomuzda ‘Standartları yükseltmek yapımızda var’ sloganını tercih ettik. FESPA Eurasia 2015 fuarında hem yeni müşteriler bulmayı hem de mevcut müşterilere şu anda piyasada az tanınan ürünlerimizi tanıtmakla beraber bu ürünlerin hangi sektörlerde kullanılabileceği gibi bilgileri paylaşmayı hedefliyoruz.”

signgraphic06 Aralık 2015 Pazar 11:05

_______________________________________________________________________________

Polin Yapı Avrupalı Markaları ile Üst Seviye Çözümler Sunuyor

1997 yılından bu yana İstanbul’da reklam sektörünün ihtiyaç duyduğu malzemelere yüksek kaliteli çözümler sunan Polin Yapı, Avrupa ve Uzakdoğu’dan getirmiş olduğu ürünler ile yakaladığı başarılı çizgisini korumaya devam ediyor. Firma, ürün gamına yeni eklenen Brett Martin marka solid polikarbonat levha ve Lumex A-PET ve PET-G levhalar ile öne çıkıyor.

Uzun zamandır distribütörlüğünü yaptığı Ongropack foam PVC levhalar ve KAPA fotoblok levhalar ile Acrilmir ayna akrilik levhalarla yüksek kaliteli ürünleri avantajlı fiyatlarla sunan Polin Yapı, sektörün bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor.

Ayrıca, display grubu ve Sign–Ex markası altında, Foam PVC levha, ayna akrilik, renkli folyolar, reflektive, lümen, mıknatıs, vinil grubu, solvent baskı folyosu, laminasyon, one way vision gibi ürünleri Uzakdoğu’dan getirerek müşterilerine kalite ve fiyat anlamında güçlü alternatifler sunmaktadır.

“Avrupa’dan getirdiğimiz malzemeler çevreci oluşları, hammadde ve renk kaliteleri ile dikkat çekmektedir”

Ongropack foam PVC levhalar, renk kalitesiyle UV direkt baskılar için oldukça ideal bir üründür. Kapa fotoblok levhalar zengin ürün çeşitliliği ile müşterinin ihtiyaçlarına göre alternatif çözümler sunmaktadır.

Polin Yapı, Brett Martin ile bu yıl içerisinde yaptığı anlaşma sonrasında, birinci sınıf kaliteye sahip solid polikarbonat levhalar ve Pet-G levhaları da ürün gamına ekledi.

Polin Yapı Genel Müdürü Raşit İnmez, bu markaları Türkiye’ye getirme sürecini şu şekilde anlatıyor: “Bu markaları tercih etmemizdeki en önemli neden çift yüzeyin UV korumasına sahip olması, ürün seçeneklerinin geniş olması ve ürünlerin kabul gören fiyatlarla satılabilir olmasıdır.”

Polin Yapı olarak sadece malzeme satışı yapmaya devam edeceklerini belirten Raşit İnmez konuyla ilgili şunları söylüyor: “Her zaman söylediğimiz gibi, Polin Yapı sadece malzeme satışı yapan bir firmadır ve bu şekilde de devam edecektir. Firmamızın en çok önem verdiği konuların başında da bu ürünlerin kullanıcılar açısından yeterlilikleri ve kaliteleridir. Biz de en yüksek kaliteli ürünleri sektörle buluşturmaya devam edeceğiz.”

“Sattığımız ürünlerin birden fazla sektöre hitap edebilmesi bizim için çok önemli”

Polin Yapı, verdiği satış sonrası hizmetler ile de müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor. Ürünlerinin her zaman arkasında olan firma, müşterilerinden aldığı geri bildirimler ile bir sonraki siparişlerinde müşterilerinin ihtiyaçlarına göre tedarik sağlıyor.

Yükselen bir satış grafiği yakaladıklarını dile getirenPolin Yapı Satış Birim Sorumlusu Özlem Şeker şunları söylüyor: “Polin Yapı olarak en önem verdiğimiz konu getirdiğimiz ürünlerin kalitesidir. Sürekli büyümekte olan ürün gamımız ile reklam sektörünün ihtiyaç duyduğu tüm malzemelere yüksek kaliteli ürünler ile yanıt verebiliyoruz. Bu konuda, müşterilerimizden aldığımız görüşler ile hareket ediyor ve bu doğrultuda yatırımlar yapıyoruz. Ayrıca, sattığımız ürünlerin birden fazla sektöre hitap edebilmesi bizim için çok önemli bir nokta. Şimdiye kadar bu çizgide ilerleyerek giderek büyüyen bir firma haline geldik. Bundan sonra da aynı şekilde yolumuza devam etmeyi umuyoruz.”

Raşit İnmez hedeflerini, “Önümüzdeki süreçte, şu anda temsilciliğini yürütmekte olduğumuz markalarla piyasada daha aktif bir rol oynamayı planlıyoruz. Aynı zamanda, bu markaların şu anda Ar-Ge aşamasında olan yeni ürünlerini piyasaya sunmaya devam edeceğiz. Böylelikle ürün gamımıza yüksek kaliteli çözümler sunan yeni ürünler ekleyerek, sunduğumuz hizmetleri geliştirmeyi planlıyoruz” şeklinde ifade etti.

Özellikle İstanbul başta olmak üzere, Türkiye’nin her bölgesine malzeme tedariği yapabilen Polin Yapı, Sancaktepe’de bulunan 2000m2’lik ofis ve depo alanına ek olarak ayrı bir alanda bulunan 1000m2’lik ilave deposu ile yüksek stok ihtiyaçlarını da karşılama kapasitesine sahip.

Türkiye endüstriyel reklam sektörünün büyüyen bir sektör olduğunu vurgulayan Raşit İnmez, son olarak sözlerine şunları ekledi: “Giderek daha fazla büyümekte olan ve sert rekabet koşullarının olduğu bu pazarda, kendi prensiplerimiz doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz. Her ne olursa olsun, sektörümüzün geleceğinden ümitliyim. Bu yüzden sektöre yatırımlarımız devam edecektir.”

 signgraphic22 Eylül 2014 


 

Polin Yapı Genel Müdürü Raşit İnmez: 2013 FESPA’da Ağırlıklı Olarak Levhalarımızı Tanıttık;

Ülkemizde ilk defa düzenlenen FESPA Eurasia Fuarı’nı oldukça iyi buldum. Fuara iş odaklı gelen müşteri sayısının da fazla olduğunu gözlemledim.
Polin Yapı Genel Müdürü Raşit İnmez: FESPA'da Ağırlıklı Olarak Levhalarımızı Tanıttık

Bu fuarın daha da gelişeceğini ve başarılı olabileceğini düşünüyorum. Güçlü teknolojilere sahip yabancı markaların burada olduğunu gördüm. Bunlar ülkemiz için de sektörümüz için de birer artıdır.

FESPA’da kağıt panellerimizi ilk kez tanıttık.

Bu fuar ile birlikte kağıt petek panellerimizi ilk defa tanıtma fırsatı bulduk. Hızla büyüyen reklam sektöründe levha ve board olarak kullanılan hafif köpük panelleri ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk. Bu ürünlerimiz de yoğun ilgi ile karşılandı. Bu ürünlerimiz levhalar içerisinde en hafifi diyebiliriz. İç mekana yönelik bir üründür ve direkt baskıya uygun bir malzeme olup fiyat olarak da caziptir. Bu ekonomik bileşenler bir araya geldiği zaman müşteriler açısından oldukça avantajlı bir sonuç ortaya çıkıyor.

Polin Yapı, birçok sektöre hitap eden ürünlere sahip.

Fuara katılış amacımız, ürünlerimizi tanıtarak müşterilerimizle buluşturmaktı. Distribütörü olduğumuz firmaların ürünlerini ve ağırlıklı olarak da levhalarımızı sergiledik. Tüm plastik levhalarımızı, aynı zamanda Uzakdoğu’dan getirmiş olduğumuz reflektif folyo ve lümen ürünlerimizi bu fuarda tanıtma imkanı bulduk. Firmamız hem endüstriyel sektöre, hem de tüm reklam sektörüne hitap etmektedir. Ayrıca çok farklı sektörlere de malzeme satıyoruz.

Ancak fuarlar bazında baktığımızda ise sadece reklam sektörünün fuarlarında yer alıyoruz. Diğer sektörlerin fuarlarına katılmıyoruz. Fakat bu konuyu gelecek planlamalarımıza belki dahil edebiliriz. Biz pazarlama firmasıyız. İthal ettiğimiz ürünleri müşterilerimiz ile buluşturmak en büyük hedefimiz. Anadolu’da yer alan müşterilerimiz ile daha fazla bir araya gelmek ve daha yaygın olmak istiyoruz.

signgraphic  11 Kasım 2013 Pazartesi


 

Polin Yapı’dan China Sign Fuarı’na Ziyaret

Raşit İnmez, “Çin fuarlarını her yıl yakından takip etmekteyiz. Çin her geçen gün kalitesini artırmaktadır. Bu yıl bir kez daha şahit olduk” şeklinde konuştu.  

Polin Yapı, China Sign Fuarı’nı ziyaret etti. Raşit İnmez tarafından gerçekleştirilen ziyarette, yeni ürünler incelendi. Uzakdoğu ile çalıştıklarını anlatan Raşit İnmez, “Çin fuarlarını her yıl yakından takip etmekteyiz. Çin her geçen gün kalitesini artırmaktadır. Bu yıl bir kez daha şahit olduk” şeklinde konuştu.

Polin Yapı Yöneticisi Raşit İnmez ile China Sign Fuarı’na ilişkin bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sign China Fuarı’nı ziyaret ettiniz. Fuardaki yenilikler ve değişiklikler nelerdi? Okuyucularımız için fuarı değerlendirir misiniz?

Çin’deki fuarları her yıl yakından takip etmekteyiz. Her geçen yıl dikkatimizi çeken en önemli konu, hızla kalite çıtasını yukarıya çıkarıyorlar. Uzakdoğu ile çalışmaya devam ediyoruz. LED alanında da çok önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Çok geniş alanda çok net görüntüler olduğunu gözlemledim. LED konusuna girmeyi düşünmüyoruz. LED için bir ekip ve departman kurmak gerekli. İşi yaparken doğru ve sistemli bir şekilde yapmak isteriz. İyi araştırıp iyi bir tedarikçi ve iyi bir pazarlama ekibi kurmak gerekli. Şu an için böyle bir düşüncemiz yok.

Çin pazarı her geçen gün geliştiğiniz gözlemliyoruz. Sizce bu hızlı gelişmenin nedenleri nelerdir?

Teknolojiyi yakından takip ediyorlar. Her konuda oldukça hızlı hareket ediyorlar. Hem hızları, hem üretim kaliteleri artıyor. Çin ürünlerinin Avrupa ile bir farkı kalmadı. Açıkhava reklam sektöründe kalite her geçen gün artmaktadır. Önceki senelerde Çin’deki tabelaların kaliteleri ülkemizdeki tabelalardan düşüktü. Ancak bugün tam tersi konumdayız. Çin’deki tabelaların daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. Önemli ve hızlı bir değişim yaşanıyor. Öğrendiğim kadarıyla, tabelalarda pleksi dışında farklı bir malzeme kullanılıyor.

2010 yılında şubeniz hizmete girdi. Hangi ürünlerin satışını gerçekleştiriyorsunuz?

2010 yılı sonuna doğru Şubemiz hizmete girdi. Her geçen gün değişik sektörlerden ürün ve hizmet almaya geliyorlar. Display bizim için önemli bir yenilik olmuştur. Bu pazarda daha fazla olmak amacındayız.

2010 yılı oldukça iyi geçti. 2011 seçim yılı olacak. 2011 yılından beklentileriniz nelerdir?

Satış rakamları açısından oldukça iyi geçti. Ancak böyle devam edeceğini düşünmüyorum. İnişe de geçebilir, daha yükseğe de çıkabilir. Dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeler bu büyümeyi veya küçülmeyi doğrudan etkileyecektir. Bunun için daha sağlıklı yorumu ilerleyen dönemlerde yapmak daha doğru olur. Ortadoğu krizinin nasıl etkileyeceği henüz belli değil. Hammadde fiyatlarında % 10 civarında bir artış yaşandı.

POLİN YAPI

Polin Yapı, 1997 yılında çatı ve cephe kaplama malzemelerinin satış ve uygulamasıyla sektöre ilk adımını atmıştır. Zamanla ürün yelpazesini arttırarak yenilikçi uzman kadrosu ile satışta ve uygulamada sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır. Satış grubumuz Alüminyum Kompozit Paneller, Polikarbonat Levhalar, Akrilik Levhalar, PVC Levhalar, Alüminyum Levhalar, Alüminyum Profiller ve Reklam sektörüne yönelik ürünleri büyük bir titizlik ile müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Dijital Teknik Dergisi


POLİN YAPI DERGİ İLAN TASARIMI PROJESİPolin Yapı Dergi İlan | 502.jpg

Polin Yapı ve Reklam Malzemeleri sektöre ilk adımın 1997 yılında çatı ve cephe kaplama malzemelerinin satış ve uygulamasıyla atmıştır.

Kısa zamanda ürün yelpazesini arttırarak yenilikçi uzman kadrosu ile satışta ve uygulamada sektördeki yerini sağlamlaştırmış ve markalaşmıştır.

Polin Yapı için marka değerini öne çıkaran dergi ve gazete ilan çalışmaları yapılmış ve reklam kampanyası periyodik çalışmalarla devam ettirilmiştir.